poniedziałek, 20 marca 2017

Zamówienie

Tyle czasu była cisza, to trzeba nadrobić. Bardzo chciałam uporządkować posiadaną mulinę i zdecydowałam się zrobić zamówienie "na próbę". Oto co kupiłam:

 30 szpatułek na mulinę, 2 koszulki na szpatułki i nożyczki.


 Dostałam również gratisy:
 A tak wygląda nawleczona mulina na szpatułkę.
Jeśli chodzi o praktyczność, to nie jestem zbyt zadowolona. W koszulce, w danej przegródce można umieścić tylko 1 szpatułkę. Próbowałam wsadzić szpatułkę i oddzielnie motek, ale słabo to wygląda. Na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Nie chciałam kupować bobinek, ale może jeszcze przekonam się do tego pomysłu.

czwartek, 16 marca 2017

Metro 2033

Ostatnio skończyłam czytać "Metro 2033" Dmitrija Glukhovsky’ego.

Wow! Totalny odlot! Takie słowa towarzyszyły mi podczas czytania książki. Historia Artema bardzo mi się spodobała. 

O czym jest książka? Opowiada o post apokaliptycznym świecie, w którym ludzie zmuszeni są  żyć pod ziemią w moskiewskim, tytułowym, metrze. Artem, młody chłopak żyje na jednej ze stacji, ostatnio często atakowanej tej  "czarnych". Pewnego dnia dostaje misję do wykonania i wyrusza w podróż życia by ratować mieszkańców metra.

Przyznam się, że w niektórych momentach byłam tak skupiona na książce, że podskakiwałam kiedy ktoś coś koło mnie powiedział. Świat pod ziemią jest wciągający, opisy barwne i realistyczne. Łatwo łączyłam emocje z bohaterami. Dla mnie to wyjątkowa książka. Zakończenie mnie zaskoczyło i nie mogę się doczekać kiedy przeczytam kolejne książki z tej serii.

Była to pierwsza książka przeczytana na Kindle, miałam lekkie wątpliwości, ale nie ukrywam, czytnik jest dużą pomocą. Jest lekki, pojemny i łatwo mieści się w torebce.

środa, 18 stycznia 2017

Majowe słońce 5

W końcu skończyłam haftować biały kolor, najmniej widoczny i zarazem miał najwięcej motków.

Pewnie mało widać na zdjęciu... Zaczęłam też kolejny kolor. Jak tylko znajdę siły/czas na skończenie, na pewno wrzucę zdjęcia.

czwartek, 22 grudnia 2016

Uczeń architekta + szybki update

Będzie bardzo szybki, przedświąteczny wpis.

W weekend w końcu skończyłam czytać książkę" Uczeń architekta"



piątek, 9 grudnia 2016

Majowe słońce 4

Zgodnie z planem zakończyłam wszystkie kolory ( oprócz czarnego) z jednym motkiem.

"Na oko" jestem w połowie białego. Niestety nie widać tego na zdjęciu.


środa, 16 listopada 2016

Majowe słońce część 3

Od ostatniego postu o hafcie trochę powstało. Nie za dużo, bo była nauka.

Tak wygląda całość:

Mam już plan jak będę dalej działać. Najpierw skończę wszystkie kolory z tylko jednym motkiem ( bez czarnego). Następnie będzie biały, ecru, bladożółty, szare odcienie, żółte odcienie. Potem się zobaczy. Lubię wyszywać od najjaśniejszych kolorów przechodząc do ciemnych.

sobota, 12 listopada 2016

Cztery siostry- wychowane w złotej klatce

Po długiej przerwie pojawi się wpis o książce, którą skończyłam jakiś czas temu. Książka autorstwa Helen Rappaport nosi tytuł " Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów". Książka jest ciekawa i dokładnie opisuje losy córek ostatniego cara Rosji. Autorka dotarła do wielu źródeł dzięki czemu książka wiele zyskuje. Postacie opisane są barwie. Zaskakujące dla mnie było m.in. podejście ich matki do nich samych. Chyba do końca uważała je za małe dziewczynki. Również w listach rzadko pisze o nich osobno, zawsze występują w liczbie mnogiej.

Niestety, już w przedmowie autorka w mojej głowie zebrała baty. Okazało się, że nie będzie pisać o tym jak skończyła się historia córek cara, bo... opisała to w innej książce i nie będzie się powtarzać. Przy okazji zachęca do jej przeczytania ( czytaj: kup moją książkę, żeby dowiedzieć się jak historia się kończy). Aby dowiedzieć się jak skończyła się historia, musiałam pogrzebać w internecie. Nie jest to powieść, gdzie każdy może sobie dorobić takie zakończenie, na ile starcza mu wyobraźni. Jest to biografia, więc oczekuję całej historii.

W książce znajdują się również zdjęcia, dzięki czemu carówny stały się dla mnie bardziej "namacalne".

Od kolejnej książki muszę sobie zapisywać cytaty, bo potem mi bardzo uciekają. A już jestem w trakcie czytania kolejnej książki.