niedziela, 30 grudnia 2018

SAL Paryski

Hej,

widzimy się ostatni raz w tym roku. Zapisałam się na SAL organizowany przez Hanię, można się jeszcze zapisać tutaj. To mój pierwszy SAL i jestem podekscytowana :)

Zdecydowałam się na wzór w paski. Po otrzymaniu wzoru zaczęłam szukać odpowiedniego tła do haftu. Nie wiecie nawet jakie to trudne! Wzór ma mnóstwo kolorów i trudno jest dobrać pasujący nie tylko do kolorów, ale też taki, na którym będą widoczne wszystkie odcienie. Spójrzcie same:


Na razie spróbuję z kolorem jasnej lilii, zobaczymy jak wyjdzie.

A myśląc o kolejnym roku, chyba czas wprowadzić rotację. Koniec skupiania się tylko na Alicji! ( choć nie ukrywam, że szkoda mi strasznie). Nadszedł czas, żeby odgrzebać inne haftu i również bawić się w SAL.

piątek, 21 grudnia 2018

Alice in Wonderland #5

Cześć Wszystkim!

Kolejna odsłona Alicji, kolejna kartka gotowa. Tak wygląda całość:

 A tak w lekkim przybliżeniu:
Okazało się, że nie było tak źle jak myślałam, jednak coś ciekawego się pojawiło na tej stronie również. Dosyć szybko wyhaftowałam, pewnie z powodu dużej ilości krzyżyków w tym samym kolorze.

Życzę Wam wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Do zobaczenia następnym razem, już po świętach!

czwartek, 6 grudnia 2018

Alice in Wonderland #4

Cześć Wszystkim!

Właśnie wróciłam z wakacji w Azji i dopiero teraz wrzucam kolejną zrobioną stronę. Pierwotnie plan był taki, że jeszcze przed wyjazdem wrzucam post z niemalże skończoną stroną, ale... :)

Tak więc wrzucam dopiero dzisiaj.
Muszę przyznać, że więcej szczegółów widać na zdjęciu, co się rzadko zdarza :) Podoba mi się to, że na każdej stronie "coś się dzieje". Tak było do tej pory, chociaż kolejna strona będzie chyba trochę nudniejsza. Ciągle jestem pod wrażaniem Alicji, ale zaczynam się wahać czy popracować na czymś innym. Ciągle mam takie wątpliwości, ale jakoś nie mogę porzucić Alicji. Może trochę się to wiąże z tym, że dla mnie to największy projekt, nad którym do tej pory pracowałam.

Chcecie zobaczyć relację z wakacji? Jak to dajcie znać i niedługo wrzucę jakieś zdjęcia :)

niedziela, 28 października 2018

Alice in Wonderland #3

Cześć Wam!

Dzisiaj rano skończyłam drugą stronę mojej Alicji. Tzn, prawie, bo niestety nie mam ze sobą jednego koloru, ale niedługo powinnam odzyskać.



Jestem zachwycona i nie mogę oderwać się od haftu!

W przyszłym roku chciałabym zapisać się do jakiejś zabawy, gdzie trzeba by oddawać małą pracę( lub jej część) raz w miesiącu. Myślę, że to wykonalne i blog stałby się trochę ciekawszy :)

piątek, 28 września 2018

Alice in Wonderland #2

Cześć,

bardzo szybki post, bo jestem w czasie totalnego chaosu w życiu :D W dodatku jestem bez internetu :(

Stan Alicji na wczoraj:


czwartek, 6 września 2018

Alice in Wonderland- start

Cześć,

Nadszedł czas na prezentację Alicji. Przyznaję się, że miałam to zrobić wcześniej, ale... zawsze coś :P
Tak jak zapowiedziałam, w przerwie od "Ptaszka" zabieram się za Alicję. Zdecydowałam się na ten wzór:

 Pierwsze krzyżyki powstały 29.08.2018, a tak wygląda pierwsze 100 xxx.
Bardzo przyjemnie mi się haftuje, odkryłam też możliwość połączenia rzeczy, które lubię, a mianowicie podczas stawiania krzyżyków słucham audiobooków! Super sprawa :)

A tak wygląda pierwsza kolumna pierwszej strony z okładem :)
Zdjęcie jest lepsze, chociaż przyznaję, że nie jestem mistrzem fotografii, ale przynajmniej jest w świetle dziennym.

Kilka dni temu liczyłam tempo pracy, uwzględniając różne wypadki losowe i wyszło mi, że będę pracować nad tym wzorem ponad... 2 lata! Nie mogłam w to uwierzyć! Muszę przyspieszyć ( chociaż nie wiem jak to zrobię. Znacie sposoby na rozciągnięcie doby?:) ).

Chciałabym też zrobić banerek, ale muszę poczytać jak, bo nie wiem jak dodać, żeby łatwo się odwoływało do Alicji :)

I na koniec dane techniczne:

Kanwa: 25ct Lugana, kolor- kość słoniowa
Ilość kolorów: mnóstwo :) a dokładnie 135!
Ilość krzyżyków: 213.570 ( padłam jak to pierwszy raz zobaczyłam)
I ciekawostka- zważyłam kanwę przed rozpoczęciem prac. Wyszło mi 98 g. Z wielką chęcią sprawdzę ile będzie ważyć w kolejnych etapach i na koniec :)